‘Yaşlı Bir Ruhunuz’ Mu Var?

‘Yaşlı Bir Ruhunuz’ Mu Var?

Şüphesiz insanların ‘yaşlı ruhlardan’ söz ettiğini duymuşsunuzdur. Bu konsept, başkalarından onları ayıran ve farklı kılan bazı özelliklere sahip insanlara işaret eder.

Bu özellik, müzik ve matematik gibi alanlarda üstün bir yetenek ya da gelişmiş bazı hassasiyetler olabilir. Bütün bunlarda ‘yaşlı ruha’ sahip kişilerin hepsinin paylaştığı belli özellikler vardır.

Bu kişileri tanımak ister misiniz?

1. Yüksek Olgunluk

Çok genç yaştan itibaren kendinizi olduğunuzdan daha büyük hissediyorsanız, ‘yaşlı bir ruh’ olabilirsiniz. Yüksek olgunluk, sizden büyük insanlarla daha rahat hissetme özelliğini içerir. Yaşınıza göre normalin üstünde düşünce ve mantığa sahip olmak ve kendi yaş grubunuzdaki arkadaşlarınızla uyuşmadığınızı hissetmektir.

2. Çok fazla düşünmek

Her anı düşünmek için kullanırsınız. Başınıza gelen her şeyi derinlemesine düşünür, söylediğiniz ve yaptığınız her şeyi iyice tartarsınız. Her şeyi anlamaya çalışarak eylemlerinizin avantaj ve dezavantajları üzerinde kafa yorarsınız ve tutarlılık ve yansıtma temelinde her şeyi anlamlandırmaya çalışırsınız.

3. Yüksek empati seviyesi

Başkalarının yaşadıklarını anlama şeklinde özel bir yeteneğiniz vardır. Kendinizi onların yerine koyup onları anlayabilirsiniz. Bu yüzden size güvenir ve sorunlarını anlatırlar. Dinleyeceğinizi ve yargılamadan tavsiyede bulunacağınızı bilirler.

 

4. Güçlü içgüdü

Bu özelliğin iki yönü vardır. Birincisi karar vermenize yardım eden bazı şeyler hakkında duyduğunuz belli hislere dairdir. Yani bir kişiye güvenebilir misiniz, hangi seçeneği seçmelisiniz vb. sorular. İçgüdünüz sizi nadiren hayal kırıklığına uğratır ama daima hata marjini de vardır.

Diğer yönü ise bazı yetenekler konusundaki eğiliminizdir. Müzik ya da başka bir alanda doğal bir yeteneğiniz vardır.

5. Maddi şeylere önem vermez

Maddiyatı tamamen reddetmezsiniz ama çok fazla önem verdiğiniz bir şey de değildir. Pahalı eşyalarla çevrili olmaktansa, kişisel ilişki ve tecrübelere kıymet verirsiniz. Sizin için para önemlidir ama çok para kazanmak hayattaki hedeflerinizden biri değildir. Elinizdekiyle yetinir ve onu nasıl koruyacağınızı bilirsiniz.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.