Vali Coşkun ‘kadına yönelik şiddetle mücadele’ toplantısı yaptı

Vali Coşkun ‘kadına yönelik şiddetle mücadele’ toplantısı yaptı

Vali Ömer Faruk Coşkun, Kadına yönelik şiddetin engellenmesi amacıyla uygulamaya konulan “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon Planı” kapsamında muhtarlarımızla bir araya geldi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Coşkun, “Kadına yönelik şiddetle mücadele kapsamında ulusal eylem planı doğrultusunda yerel bir eylem planımız yürürlüktedir. Bu eylem planı çerçevesinde tüm faaliyetlerimizi kararlı bir şekilde yürütüyoruz. Bu faaliyetler yürütülürken bahsedilen eylem planı dahilinde bütün kamu kurum ve kuruluşlarımıza, sivil toplum kuruluşlarımıza bazı görevler tevdi edilmiştir. Bu görevler çerçevesinde bütün kurumlarımız faaliyetlerini yürütüyorlar. Mahallelerimizde devletimizin tabiri caizse eli, kolu ve gözü konumunda olan muhtarlarımızda bu sürecin yönetilmesinde çok önemli. Bu anlamda bu toplantı aracılığıyla muhtarlarımızdan beklentilerimizi dile getireceğiz.” diye konuştu. 

Pandemi süreciyle ilgili de muhtarımızdan beklentileri aktaran Vali Coşkun, “Pandemi süreciyle ilgili devletimizin ilgili tüm kurumlarının kararlı çalışmaları bulunmakta. Bu konuda bizde Valilik olarak bütün kamu kurum ve kuruluşlarımızla, muhtarlarımızla, sivil toplum kuruluşlarımızla Pandemi sürecinin sağlıklı bir şekilde yönetilebilmesi için çalışmalarımızı yürütüyoruz. Mahalle Denetim Grupları’nda denetim üyesi olarak faaliyet yürüten muhtarlarımıza bu süreçte verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyorum. Muhtarlarımız denetim ekiplerimizle birlikte karantinada ve izalasyonda olan vatandaşlarımızın takibi noktasında önemli bir görevi yürütüyorlar. Muhtarlarımızdan özellikle ricam, mahalle sakinlerine maske, mesafe ve temizlik kurallarına hassasiyet göstermeleri için hatırlatmalarda bulunmalarıdır. Kendi sağlığımız, sevdiklerimizin sağlığı ve toplum sağlığı için kurallara uyalım. Birlikte başaracağız inşallah.” dedi.

isa-5366.jpg

Muhtarlarımızın sorun ve taleplerini de dinleyen Vali Coşkun, taleplerin çözümü noktasında ilgili Bakanlıklar ve kurumlarımızla gerekli koordinasyonun sağlanacağını ifade etti.

Toplantıda, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından kadına yönelik şiddetle mücadele kapsamında muhtarlarımıza düşen görev ve sorumluluklar ile ilgili sunum yapıldı.

isa-5416.jpg

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.