Sefer Aycan’dan Bakan Koca’ya soru önergesi

Sefer Aycan’dan Bakan Koca’ya soru önergesi

Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın cevaplaması için Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı’na soru önergesi verdi.

Sefer Aycan, salgının bireyler üzerindeki psikolojik etkilerinin neler olduğu ile ilgili Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın cevaplaması için Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı’na soru önergesi verdi.

Sefer Aycan’ın Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı’na sunduğu soru önergesi:

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

Aşağıdaki soruların aracılığınızla Sağlık Bakanı Sayın Fahrettin KOCA tarafından yazılı olarak cevaplanmasını; Anayasa’nın 98 ve İçtüzüğün 96. Maddeleri gereğince saygılarımla arz ederim. 21/07/2020                                                                                                     

                                                                  Prof. Dr. Sefer AYCAN

                                                                Kahramanmaraş Milletvekili           

2020 Yılı itibariyle dünyanın yaşadığı corona virüs pandemisi, sosyal ve ekonomik olumsuzluklara sebep olmuştur. Bu nedenle salgının bireyler üstünde psikolojik etkilerinin de büyük olacağı iddia edilmektedir.

Bu kapsamda;

-Mart 2020 tarihinden bugüne kadar psikiyatri kliniklerine başvuran kişi sayısı ne kadardır? Başvuru sayısında bir artış görülmekte midir?

-Pandemi döneminde psikiyatri kliniklerine başvuran kişilerde görülen şikayetler nelerdir? Bunların Covid19 salgını ve alınan önlemlerle ilişkisi var mıdır? Başvuran kişilere hangi tanılar konmaktadır?

-Psikiyatri kliniklerine başvuranların tedavisi cevap vermiş midir? Psikiyatri klinikleri ve psikiyatrist sayısı yeterli midir? Bireyler psikiyatri muayenelerinde sorunlar yaşamakta mıdır?

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.