Rektör Can Vefa Ziyaretlerini Sürdürüyor

Rektör Can Vefa Ziyaretlerini Sürdürüyor

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, gerek düşünceleriyle, gerek eserleriyle Kahramanmaraş’a emeği geçen isimleri, ‘Vefa Buluşmaları’ kapsamında ziyaret etmeye devam ediyor.

Rektör Can, bu kapsamda Fazıl Tiyekli, Hüseyin Bahar ve 100’den fazla eseri memlekete kazandıran Yaşar Alpaslan’ı evlerinde ziyaret etti.

Ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getiren eğitim ve kültür alanında büyük emekler veren Fazıl Tiyekli, Hüseyin Bahar ve Yaşar Alpaslan hocalar bilgi ve tecrübelerini Rektör Can ve beraberindeki isimlerle paylaştılar.

Üniversitelerin bilim, kültür ve sanat üretmenin yanında vefa, dostluk, büyükleri ziyaret gibi değerlerin yaşatılması ve gelecek nesillere aktarılması sorumluluğunun da bulunduğunu ifade eden Rektör Can, bu memlekete farklı alanlarda hizmet etmiş emektar büyüklerimizi ziyaret etmeye, onların tecrübe ve tavsiyelerini dinlemeye önümüzdeki günlerde de devam edeceklerini ifade etti.

Rektör Can ve beraberindekiler, büyük kültür adamı Yaşar Alpaslan’ı ziyaretleri kapsamında Divanlı Mahallesinde açılan Kahramanmaraş Kültür Tarih Araştırma Merkezini de ziyaret ettiler.

Ziyaretlerde Rektör Prof. Dr. Niyazi Can’a Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kadir Saltalı, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Özkarcı, Kahramanmaraş ve Yöresi Kültürel Değerlerini Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Öğr. Gör. İsmail Göktürk, Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğretim Elemanları Doç. Dr. Yakup Poyraz, Dr. Öğretim Üyesi Burak Telli ve Dr. Öğretim Üyesi Esra Kirik eşlik etti

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.