Perk ,”Türkiye Mavivatan’dan vazgeçmez”

Perk ,”Türkiye Mavivatan’dan vazgeçmez”

Nizamı Cedid Ocakları Genel Başkanı Nizam Perk ,’’82 milyon olarak deniz yetki alanlarımızda uluslararası hukuktan kaynaklanan hak ve menfaatlerimizi sonuna kadar savunacağımızı tüm dünya bilmelidir’’

Nizamı Cedid Ocakları Genel Başkanı Nizam Perk, Akdeniz, sömürülecek bir alan ,ganimetlerin paylaşıldığı bir huzursuzluk denizi değil, Akdeniz ‘’MaviVatan’’dır ve Türkiye'nin varlığında hukukun ve barışın hakim olduğu bir deniz olacaktır’ dedi.

 “82 milyon oruç reis arkasındadır”

Nizamı Cedid Ocakları Genel Başkanı Nizam Perk,”Oruç Reis sismik araştırma gemisinin hidrokarbon arama çalışmalarına devam etmek üzere Kıbrıs açıklarına ulaşması ve çalışmaların 23 Ağustos'a kadar devam edeceğinin NAVTEX'le (Denizcilere Duyuru) duyurulmasının, Türkiye aleyhtarı şer odaklarını rahatsız etmiştir. 82 milyon olarak deniz yetki alanlarımızda uluslararası hukuktan kaynaklanan hak ve menfaatlerimizi sonuna kadar savunacağımızı tüm dünya bilmelidir. gerektiğinde gerekli olan tüm adımları atacak güçlü Türkiye'nin olduğu bilinmelidir ”dedi.

Türkiye MaviVatan’dan vazgeçmez!

Nizamı Cedid Ocakları Genel Başkanı Nizam Perk, ”Akdeniz’de çevirdikleri entrikalar ile bizi sahillerimize hapsetmeye çalışanlara karşı hakkımızı sonuna kadar koruyacak ve gerektiğinde gerektiği dersi vermekten çekinmeyen güçlü Türkiye'nin varlığını iyi idrak etmeliler . Türkiye, Akdeniz’de eski sömürgecilerin çizmek istediği hudutları asla kabul etmez ve etmeyecektir. Akdeniz, sömürülecek bir alan, ganimetlerin paylaşıldığı bir huzursuzluk denizi değil, Akdeniz mavivatandır ve Türkiye'nin varlığında hukukun ve barışın hakim olduğu bir deniz olacaktır.’’ Dedi.

Nizamı cedid ocakları, Milletinin yanında, devletimizin hizmetindedir!

Nizamı Cedid Ocakları Genel Başkanı Nizam Perk ,’Yunanistan’ın Türkiye'nin faaliyetine itiraz etmesinin hiçbir hukuki ve meşru dayanağı olmadığı gibi onları destekleyen eski sömürgecilerin bu girişimleri beyhudedir. Yunanistan, Türkiye'nin haklarını, gaspçılık arayışları ve entrikalarılar ile gasp edebileceğini ve Yunanistan’a destek veren sömürgeci devletler bu beyhude düşüncelerini bir kenara bırakmalıdır’ dedi.

Nizam Perk,’Doğu Akdeniz'de MaviVatan'ımızı göz ardı eden her türlü hukuksuzluk, ve girişim boşa çıkmaya mahkumdur. Devletimiz, Akdeniz’deki hak ve menfaatlerimizi ve KKTC'nin çıkarlarını koruyacak irade, kararlılık, imkan ve kabiliyete sahiptir. Cumhurbaşkanımızın Recep Tayip Erdoğan'ın liderliğinde güçlü Türkiye'nin ali menfaatine göz dikenlerin sonu hüsran olacaktır. Nizamı cedid ocakları, Milletinin yanında, devletimizin hizmetinde ve mavi vatan için her daim hazırdır ’dedi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.