Öztunç’tan Sulama Sorunları İçin Önerge!

Öztunç’tan Sulama Sorunları İçin Önerge!

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, Onikişubat ilçesindeki çiftçilerin sulama sorunlarına artık bir çözüm getirilmesini istedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin yazılı olarak cevaplandırması istemiyle Meclis Başkanlığı’na verdiği soru önergesinde, Onikişubat ilçesindeki çiftçilerin sulama sorunlarına artık bir çözüm getirilmesini istedi.

CHP’li Ali Öztunç, Kahramanmaraş’ın Onikişubat ilçesinde çiftçilikle uğraşan vatandaşların sorunlarını Ankara'da TBMM gündemine taşıdı.

Atom Karınca Öztunç, Meclis Başkanlığı’na sunduğu önergede DSİ’nin bölgede kapalı sistem sulama suyu projesini hayata geçirmesine rağmen dağıtımdan sorumlu Kılavuzlu Sulama Birliği’nin suyu çiftçilerin kullanımına vermediğine dikkat çekti.

Öztunç’un Önergesi ve Kamuoyu Adına Cevap Beklediği Sorular Aynen Şu Şekilde;

 

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞI’NA

 

Aşağıdaki sorularımın Tarım Ve Orman Bakanı Sayın Bekir PAKDEMİRLİ tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını arz ederim.

Saygılarımla.

 

Ali ÖZTUNÇ

Kahramanmaraş Milletvekili

 

 

Kahramanmaraş Onikişubat ilçemizin Altınova mahallesindeki çiftçilerimiz, tarım alanlarının sulama problemine çözüm bulmak için yıllardır mücadele etmektedir. DSİ bölgede kapalı sistem sulama suyu projeleri hayata geçirmiş ancak dağıtımdan sorumlu olan Kılavuzlu Sulama Birliği suyu çiftçilerin kullanımına vermemektedir.

Buna istinaden;

 

1- DSİ bu çiftçilerimizin sulama sorununa neden duyarsız kalmaktadır? Kılavuzlu Sulama Birliği’nin çiftçilere suyu vermeme sebebi nedir? DSİ’nin bu konuda Kılavuzlu Sulama Birliği ile bir teması olmuş mudur?

2- Çiftçinin tarlasına su verilmeyecekse, DSİ neden bu vatandaşların tarlalarına kadar kapalı sulama suyu sistemini getirmiştir?

3- Tek geçim kaynağı tarım olan bu insanlarımız neden mağdur edilmektedir? Bakanlık olarak bu soruna çözüm bulmak için bir çalışmanız olacak mıdır?

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.