Meksika’da gerçekten uzaylı fosilleri mi sergilendi?

Meksika’da gerçekten uzaylı fosilleri mi sergilendi?

Meksika Kongresi’nde düzenlenen oturumda gazeteci ve ufolog Jamia Maussan’ın uzaylılara ait olduğunu iddia ettiği fosilleri sergilemesi ülkede gündem oldu.

Meksika basınında yer alan haberlere göre, Maussan, Meksika Kongresi’nde yemin altında ifade verdi. Maussan, Peru’nun Cusco şehrinde çıkarılan ve uzaylılara ait olduğunu öne sürdüğü iki fosili camekanlı bir tabutla sergiledi.

Fosillerin 1000 yaşında olduğunu savundu

İfadesinde bu ‘mumyalanmış fosillerin insana ait olmadığını’ savunan Maussan, şunları kaydetti:

“Onlar, dünyasal evrimimizin bir parçası olmayan, insan olmayan varlıklardır. Onlar yok olduktan sonra başka bir evrimi olmayan varlıklardır. Karbon-14 yaş hesaplama analizini gerçekleştiren Meksika Ulusal Özerk Üniversitesi’ne göre, bu canlılar yaklaşık bin yaşındadır. Bunlar uzay gemilerinden çıkarılan varlıklar değildir. Daha ziyade diatom madenlerine gömülmüş varlıklardırlar. Diatom toprağı, 17 milyon yıl öncesine ait fosillerdir.”

Maussan, ABD’li ve Meksikalı yetkililere UFO’lara ait olduğunu savunduğu birkaç video da izletti. Oturumda ayrıca Maussan, söz konusu fosillere ait X-ray görüntülerini de sergileyerek bunların içinde ‘yumurtalar’ olduğunu öne sürdü.

Maussan’ın sunumu, Meksika basınında ve sosyal medyada geniş yankı uyandırdı.

Ufolog Jamia Maussan, daha önce de Peru’da 2017’de bulunan bazı mumyalanmış fosillerin ‘uzaylılara ait’ olduğunu savunmuş ancak incelemelerde bu fosillerin insana ait olduğu belirlenmişti.

Gerçekten uzaylı fosilleri olabilir mi?

Gazeteci Çağla Üren, X’te yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

Meksika Kongresi’nde sergilenen ve uzaylılara ait olduğu iddia edilen cesetlerle ilgili en azından GERÇEK bilgiler floodu geliyor:

-Bu oturum, Meksika Hükümeti’nin uzaylıları bulduğu ve dünyaya duyurduğu anlamına gelmiyor. Burada yalnızca bir grup araştırmacı, ellerindeki iki mumyalaşmış cesedi parlamenterlere ve halka göstererek ifade veriyor. Tıpkı geçenlerde ABD Kongresi’nde yapılan UFO oturumu gibi.

-Bedenlerin uzaylı olduğunu iddia eden ve b sergilemeye öncülük eden kişi UFO araştırmacısı ve gazeteci Jaime Maussan. Kendisi UFOlog diye niteleniyor. Önceki faaliyetleri son derece şaibeli.

-Maussan ilk önce 2015’te yine bir uzaylıya ait olduğu iddia edilen mumyalanmış bir cesedin gösterildiği “Tanık Ol” adlı bir etkinliğe öncülük etmişti. Bu keşif daha sonra çürütülmüş ve cesedin bir insan çocuğuna ait olduğu gösterilmişti.

-Maussan’ın ikinci fiyaskosu 2017’de oldu. Kendisi 2017’de Peru’nun Nazca bölgesinde keşfedilen 5 mumyanın analizinde de yer almıştı. Söz konusu mumyaların görüntüleri sansasyon yaratırken, 5 cansız bedenin uzun bir kafatasına sahip olduğu görülmüştü. Cesetlerin el ve ayakları üzerinde sadece üçer parmak olduğu göze çarpmıştı.

-Tıpkı son olayda olduğu gibi bu cesetlerden elde edilen verilerin de fosil kayıtlarında bulunan hiçbir şeye benzemediği iddia edilmişti. Öte yandan bilim insanları kısa süre içine bu cesetlerin aslında uzaylılara ait olmadığını ortaya çıkarmıştı. Cesetlerin aslında gelişimsel bozukluklardan mustarip Nazca çocuklarına ait olduğu tespit edilmişti.

-Yeni sergilenen cesetlere gelince Meksika Özerk Ulusal Üniversitesi’nin bunları incelediği ve DNA elde ettiği söyleniyor. Buna göre cesetler tam bin yaşında ve nadir bulunan elementler içeriyorlar. Ancak üniversitenin “Bunlar bizim gezegenin dışından” diye bir bulgusu yok.

-Elde edilen DNA’nın diğer örneklerle karşılaştırıldığı ve örneklerin yüzde 30’undan fazlasının bilinen hiçbir canlıyla uyuşmadığı ileri sürülmüş. Tıpkı 2017’deki gibi.

-Tüm bunlar Kongre’deki oturumun değersiz olduğu anlamına mı geliyor? Tabii ki değil. Görünen o ki Meksika bu türden iddiaları Kongre’de sergileyecek kadar ciddiye alıyor. Ancak bunun ardından da fiyasko çıkarsa bilimsel iddialara da zarar verebilir.(İndigo)

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.