KPSS 50 Puan Devlet Hastanesine Memur Alımları Bugün Başladı! En Az Lise

KPSS 50 Puan Devlet Hastanesine Memur Alımları Bugün Başladı! En Az Lise

Kamuya KPSS 50 puanla olmak üzere devlet hastanesi personeli alımı başvuruları açıklandı. En az lise başvurular ve tüm detaylar bu yazımızda yer alıyor.

Kamu Üniversitesi tarafından yeni sözleşmeli (657 S.K 4/B) personel alım ilanı BUGÜN açıklandı. Mülakatsız atama yapılacak. 2022 KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle aşağıda belirtilen pozisyonlara toplam 72 adet sözleşmeli personel alınacaktır.

Memur alımı başvuru genel şartları neler?

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
  • Belirtilen özel şartlar ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşımak.
  • Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf veya tecilli olmak.
  • Lisans mezunları için 2022 KPSS (B) grubu (P3) puanı, Ön lisans mezunları için 2022 KPSS (B) grubu (P93) puanı, Ortaöğretim mezunları için 2022 KPSS (B) grubu (P94) puanı esas alınacaktır. Adaylar için KPSS Puan Türü ve Asgari Puan Şartları ilan metninde mevcuttur.
  • Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan Emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.
  • Çeşitli KHK ile kamu görevinden çıkarılanlar başvuruda bulunamaz.

Kamu Hastane personeli alımı başvuru nitelikleri

43 HEMŞİRE 2022 KPSS (P94) Puan türünde 50 ve üzeri puan almış olmak. Ortaöğretim Kurumlarının (lise ve dengi okul) Hemşirelik Bölümü mezunu olmak.

1 BİOLOG 2022 KPSS (P3) Puan türünde 50 ve üzeri puan almış olmak. Yükseköğretim Kurumlarının Biyoloji, Tıbbi Biyolojik Bilimler, Biyoloji Bilimleri ve Biyomühendislik, Moleküler Biyoloji, Moleküler Biyoloji ve Genetik, Biyoteknoloji, Moleküler Biyoteknoloji, Biyoteknoloji ve Moleküler Biyoloji Bölümlerinin birinden Lisans mezunu olmak. Alanında en az 5 (beş) yıl tecrübeye sahip olmak. (Meslek kodunu gösterir barkodlu SGK Hizmet Dökümü veya onaylı çalışma belgesi ile belgelendirmek.) “Sıvı Kromatografısi - Kütle Spektrometresi (LC-MS/MS) Eğitimi”, “Gaz Kromatografisi - Kütle Spektrometresi (GC-MS) Eğitimi”, “NGS Tabanlı HLA Doku Tipleme Kitleri Eğitimi”, “Temiz Oda Kullanımı ve Aseptik Çalışma İlkeleri Eğitimi” almış olmak ve belgelendirmek.

1 BİOLOG 2022 KPSS (P3) Puan türünde 50 ve üzeri puan almış olmak. Yükseköğretim Kurumlarının Biyoloji, Tıbbi Biyolojik Bilimler, Biyoloji Bilimleri ve Biyomühendislik, Moleküler Biyoloji, Moleküler Biyoloji ve Genetik, Biyoteknoloji, Moleküler Biyoteknoloji, Biyoteknoloji ve Moleküler Biyoloji Bölümlerinin birinden Lisans mezunu olmak. -“Droplet Digital PCR (ddPPCR) Technology Eğitimi”, “Yeni Nesil Sekanslama Sistemi Eğitimi”, “Hücre Dışı Materyalden Kanser Progresyon ve Direnç Testi Eğitimi” almış olmak ve belgelendirmek.

1 SAĞLIK FİZİKÇİSİ 2022 KPSS (P3) Puan türünde 50 ve üzeri puan almış olmak. Yükseköğretim Kurumlarının Fizik, Fizik Mühendisliği veya Nükleer Enerji Mühendisliği lisans bölümünden mezun olmak ve Sağlık Fiziği veya Radyoterapi Fiziği alanında yüksek lisans yapmış olmak.

1 DİĞER SAĞLIK PERSONELİ (PERFÜZYONİST) 2022 KPSS (P3) Puan türünde 50 ve üzeri puan almış olmak. Yükseköğretim Kurumlarının Perfüzyon Bölümü Lisans mezunu olmak.

1 SAĞLIK TEKNİKERİ (İLK VE ACİL YARDIM) 2022 KPSS (P93) Puan türünde 50 ve üzeri puan almış olmak. Yükseköğretim Kurumlarının Acil Bakım Teknikerliği, Acil Yardım Teknikerliği, Ambulans ve Acil Bakım Teknikerliği, Paramedik, Acil Yardım, Ambulans ve Acil Bakım, İlk ve Acil Yardım Ön Lisans Programlarının birinden mezun olmak.

1 SAĞLIK TEKNİKERİ (İLK VE ACİL YARDIM) 2022 KPSS (P93) Puan türünde 50 ve üzeri puan almış olmak. Yükseköğretim Kurumlarının Acil Bakım Teknikerliği, Acil Yardım Teknikerliği, Ambulans ve Acil Bakım Teknikerliği, Paramedik, Acil Yardım, Ambulans ve Acil Bakım, İlk ve Acil Yardım Ön Lisans Programlarının birinden mezun olmak. “Acil Durum Kriz Yönetimi Eğitimi”, “Travma Psikolojisi Eğitimi”, “Madde Bağımlılığı Uygulayıcı Eğitimi” ve “Sağlık Kurumlarında İletişim Eğitimi” almış olmak ve belgelendirmek. “Temel İlk Yardım Eğitimi”, “Hastane Öncesi Acil Bakımda EKG ve Aritmi Eğitimi” Sertifikalarını almış olmak ve belgelendirmek.

1 SAĞLIK TEKNİKERİ (AMELİYATHANE) 2022 KPSS (P93) Puan türünde 50 ve üzeri puan almış olmak. Yükseköğretim Kurumlarının Ameliyathane Teknikerliği, Cerrahi Teknikerliği, Ameliyathane Hizmetleri, Cerrahi Ön Lisans Programlarının birinden mezun olmak.

2 SAĞLIK TEKNİKERİ (DİYALİZ) 2022 KPSS (P93) Puan türünde 50 ve üzeri puan almış olmak. Yükseköğretim Kurumlarının Diyaliz Ön Lisans Programından mezun olmak.

4 SAĞLIK TEKNİKERİ (TIBBİ GÖRÜNTÜLEME) 2022 KPSS (P93) Puan türünde 50 ve üzeri puan almış olmak. Yükseköğretim Kurumlarının Radyoloji, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri, Tıbbi Görüntüleme Teknolojileri Ön Lisans Programlarının birinden mezun olmak.

3 SAĞLIK TEKNİKERİ (TIBBİ LABORATUVAR) 2022 KPSS (P93) Puan türünde 50 ve üzeri puan almış olmak. Yükseköğretim Kurumlarının Sağlık Laboratuvarı, Tıbbi Laboratuvar veya Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Ön Lisans Programlarının birinden mezun olmak.

1 SAĞLIK TEKNİKERİ (TIBBİ LABORATUVAR) 2022 KPSS (P93) Puan türünde 50 ve üzeri puan almış olmak. Yükseköğretim Kurumlarının Sağlık Laboratuvarı, Tıbbi Laboratuvar veya Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Ön Lisans Programlarının birinden mezun olmak. Alanında en az 3 (üç) yıl tecrübeye sahip olmak. (Meslek kodunu gösterir barkodlu SGK Hizmet Dökümü veya onaylı çalışma belgesi ile belgelendirmek.) “Hormon Cihazı Eğitimi”, “Kan Kültürü Sistemi Eğitimi”,“Yüksek Performanslı Sıvı Kramatografisi (HPLC) Eğitimi”, “Polimeraz Zincir Reaksiyonu (PCR) Yöntemi ve Real-Time PCR Eğitimi” almış olmak ve belgelendirmek.

3 SAĞLIK TEKNİKERİ (TIBBİ DÖKÜMANTASYON VE SEKRETERLİK) 2022 KPSS (P93) Puan türünde 50 ve üzeri puan almış olmak. Yükseköğretim Kurumlarının Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Ön Lisans Programından mezun olmak.

1 LABORANT 2022 KPSS (P93) Puan türünde 50 ve üzeri puan almış olmak. Yükseköğretim Kurumlarının Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Ön Lisans Programından mezun olmak.

1 LABORANT 2022 KPSS (P94) Puan türünde 50 ve üzeri puan almış olmak. Ortaöğretim Kurumlarının (lise ve dengi okul) Laboratuvar Programından mezun olmak. Mezuniyet sonrası alanında en az 5 (beş) yıl tecrübeye sahip olmak. (Meslek kodunu gösterir barkodlu SGK Hizmet Dökümü veya onaylı çalışma belgesi ile belgelendirmek.) “Koagülasyon Cihaz Eğitimi”, “Radiometer Kullanıcı ve Aplikasyon Eğitimi”, “Kan Kültürü Sistemi Eğitimi”, “Biyokimya ve Hormonanalizörü Eğitimi” almış olmak ve belgelendirmek.

2 BÜRO PERSONELİ 2022 KPSS (P3) Puan türünde 50 ve üzeri puan almış olmak. Yükseköğretim Kurumlarının İşletme, İktisat, Muhasebe ve Finans Yönetimi, Kamu Yönetimi, Sağlık Yönetimi Bölümleri Lisans mezunu olmak.

1 DESTEK PERSONELİ (ERKEK) 2022 KPSS (P94) Puan türünde 50 ve üzeri puan almış olmak. Ortaöğretim Kurumlarından (lise ve dengi okul) mezun olmak. Mezuniyet sonrası, Sıhhi Tesisat alanında 1 (bir) yıl tecrübeye sahip olmak. (Meslek kodunu gösterir barkodlu SGK Hizmet Dökümü veya onaylı çalışma belgesi ile belgelendirmek.) Bu pozisyonda istihdam edilecek kişi, ilanda aranılan nitelikler haricinde ihtiyaca binaen; Üniversitemiz Hastanesi açık ve kapalı alanlarında, temizlik, basit bakım-onarım, danışma, taşıma ve ısıtma hizmeti, peyzaj işleri, bahçe bakımı ve düzenlenmesi, mutfak işleri, bulaşık yıkama, yiyecek ve içecek hazırlama, servis yapma işlerinde çalıştırılacaktır. Hizmetli kadrosuna ait tüm görevleri yerine getirmek. 01/01/1989 ve sonrası doğumlu olmak.

1 DESTEK PERSONELİ (ŞOFÖR) 2022 KPSS (P94) Puan türünde 50 ve üzeri puan almış olmak. Ortaöğretim Kurumlarından (lise ve dengi okul) mezun olmak. Geçerlilik süresi dolmamış C ve D sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. (Eski sürücü belgesi olarak E sınıfı) Mezuniyet sonrası, alanında 1 (bir) yıl tecrübeye sahip olmak. (Meslek kodunu gösterir barkodlu SGK Hizmet Dökümü veya onaylı çalışma belgesi ile belgelendirmek.) 01/01/1989 ve sonrası doğumlu olmak.

2 TEKNİKER (YAPI TESİSATI TEKNOLOJİSİ) 2022 KPSS (P93) Puan türünde 50 ve üzeri puan almış olmak. Yükseköğretim Kurumlarının Yapı Tesisat Teknolojisi Ön Lisans Programlarının birinden mezun olmak. 01/01/1989 ve sonrası doğumlu olmak.

1 TEKNİSYEN (İNŞAAT TEKNOLOJİSİ) 2022 KPSS (P94) Puan türünde 50 ve üzeri puan almış olmak. Ortaöğretim Kurumlarının İnşaat Altyapı, İnşaat Üstyapı, Yapı Yüzey Kaplama ve Yalıtım Dallarının birinden mezun olmak. Seramik - fayans döşeme konularında mesleki yeterlilik belgesine sahip olmak. Mezuniyet sonrası, alanında 1 (bir) yıl tecrübeye sahip olmak. (Meslek kodunu gösterir barkodlu SGK Hizmet Dökümü veya onaylı çalışma belgesi ile belgelendirmek.) 01/01/1989 ve sonrası doğumlu olmak.

Akdeniz Üniversitesi Memur Alımı Süreci

İsteklilerin; ilanın Resmî Gazete’de yayımlandığı tarih olan 6 Haziran 2024 (mesai başlangıcından) ile 26 Haziran 2024 (mesai sonuna kadar) tarihleri arasında Üniversite internet adresinde bulunan Sözleşmeli Personel Başvuru Formunu eksiksiz doldurarak, istenilen belgelerle birlikte; Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi (Hastane) Müdürlüğü Evrak Kayıt Birimine şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. Başvurular şahsen yapılacaktır.

Akdeniz Üniversitesi memur alımı başvuru kılavuzu.

Kaynak: Kamu Personeli Alımı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.