Kendi Penceremden Beş Ünlü Ozan

Kendi Penceremden Beş Ünlü Ozan

KAHRAMANMARAŞ/ Eğitimci Yazar , düşünür fikir adamı Abdulhakim Eren ‘in kaleme aldığı ,” Kendi Penceresinden Beş Ünlü Ozan “ kitabı Efsus yayınları tarafından yayınlandı.

KAHRAMANMARAŞLI YAZARLAR KERVANINA ODA KATILDI

 

KAHRAMANMARAŞ/ Eğitimci Yazar , düşünür fikir adamı Abdulhakim Eren ‘in kaleme aldığı ,” Kendi Penceresinden Beş Ünlü Ozan “ kitabı Efsus yayınları tarafından yayınlandı..

     Aşık Mahzuni Şerif , Hayatı Vasfi Taşyürek, Kul Hamit Koca, Aşık Yener “ Hacı Yener” Aşık Hüseyin Tenecioğlu beş ünlü ustanın unutulmaz eserleri ve hayatlarını anlattığı 176 Sayfalık kitabı Kahramanmaraş edebiyat dünyasını bir renk olarak girdi.

     Afşin İlçesi Alemdar mahallesi ( eski kasaba) da 1949 yılında doğan Abdulhakim Eren, Öğretmenlik, Kahramanmaraş Milli Eğitim Müdür Yardımcısı, Lider Pen Ltd.Şti yönetim kurulu başkanlığı görevlerini yürüten ve Mahalli gazete ve dergilerde kültürel yazılar yazan Sayın Eren , ilk kitabını yayınlayarak, Kahramanmaraşlı yazarlar kervanına katıldı.

    Beş Ünlü Ozan kitabı çok akıcı ve insanı sıkmadan okuya bildiğiniz kitap, şöyle elime aldım akşam 54 sayfasını bir çırpıda okudum..

    Beş Ünlü Ozan Kitabını kitapçılardan, Hükümet Caddesi, Hisarhan da bulunan Kahramanmaraş Eğitim Vakfından, Borsa Caddesi deki Liderpen iş yerinden 20 TL karşılığında alına bileceğini öğrendik..

    Abdulhakim Eren: “ Bu kitabın tüm gelirini, sadece satış karı değil, her bir kitabın 20 TL değerinin tamamını Kahramanmaraş Eğitim Vakfı kanalı ile öğrencilere bağış olarak vereceğim, çünkü bu kitabı hazırlarken, bunu vaat etmiştim, Allah nasip etti bugün basıldı, tüm gelirini öğrencilere bağışlıyorum, dolayısı ile bir kitap alan öğrencilere yüzde yüzünü burs vermiş olacaktır,” dedi.

     Kahramanmaraş gönül dünyasının usta kalemi Abdulhakim Eren, ikinci kitap için de hazırlık yapmaya başladı. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.