Kahramanmaraş'ta İhtiyaç Sahiplerine Erzak Dağıtımı Başladı

Kahramanmaraş'ta İhtiyaç Sahiplerine Erzak Dağıtımı Başladı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, koronavirüs tedbirleri kapsamında ihtiyaç sahiplerine erzak dağıtımı yapmaya başladı.

Büyükşehir Belediyesi, koronavirüs salgını nedeniyle ihtiyaç sahiplerine yönelik il genelinde erzak dağıtımı gerçekleştirmektedir. Kahramanmaraş Valiliği, İlçe Kaymakamlıkları, İlçe Belediyeleriyle birlikte koordineli olarak çalışan Büyükşehir Belediyesi, belirlenen ihtiyaç sahiplerine hızlı bir şekilde erzak ulaştırmaktadır.

Konuyla ilgili açıklama yapan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, bu zorlu sürecin birlik ve dayanışma içinde çalışarak en az hasarla atlatılabileceğini ifade ettikten sonra Büyükşehir Belediyesi’nin koronavirüsle mücadele kapsamında yaptığı çalışmaları şu şekilde anlattı: “Küresel bir salgının ulusal düzeyde mücadelesini yapıyoruz. Bu konuda Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bakanlıklarımız ve bütün kurumlarımız, yerelde ise Sayın Valilerimizin başkanlığında bütün birimlerimiz el birliğiyle etkin bir mücadele yürütmekteyiz. Tedbir amaçlı kurullar oluşturduk. Kurullarla alınan tedbirlerin etkin uygulanması konusunda sürekli irtibat halindeyiz. Bu bağlamda başlattığımız faaliyetleri sürekli denetliyoruz. Öyle inanıyoruz ki devletimiz bütün imkanlarını bizler için seferber ederek bu süreci en az hasarla atlatmamızı sağlayacaktır.”

“Onlar birer kahraman!”

Özellikle sağlık çalışanlarımıza teşekkür etmek gerektiğini belirten Başkan Güngör, “Bugün birlik günü, bugün dayanışma günü. Büyükşehir Beledisi olarak en üst düzeyde koordinasyon ve işbirliğiyle ihtiyaç sahibi olan hemşehrilerimize destek vermeye çalışıyoruz. Bu süreçte etkilenen hemşehrilerimize ulaştırmak üzere yardım paketi hazırlıyoruz. Ben bu süreçte gerçekten özveriyle çalışan çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Tabi her zaman şunu ifade ediyoruz: Bu süreçte en çok sağlık çalışanlarımıza teşekkür etmeliyiz. Onlar birer kahraman! Allah onların yardımcısı olsun.” ifadelerinde bulundu.

“Aç ve açıkta kimse kalmayacak”

Büyükşehir Belediyesi’nin çalışma yöntemine dair de bilgi veren Başkan Güngör: “Burada şöyle bir görev taksimi yaptık. Hem milletvekillerimizle hem de il başkanımızla görüşerek,İlçedeki faaliyetleri birlikte yapalım. Hem ilçe belediyelerimiz hem de Büyükşehir Belediyemiz birlikte hareket edelim. Merkez ve çevre ilçelerimizdeki ihtiyaç sahiplerini birlikte tespit ediyoruz. Burada Valiliğimiz, Kaymakamlıklarımız, Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı’mız ve Aile Bakanlığı’mızın il temsilleriyle beraber her şeyi koordinasyon içerisinde yürütüyoruz. Burada -inşallah- hazırladığımız paketleri de tespit ettiğimiz ihtiyaç sahiplerine arkadaşlarımız iletecek. Süreçte Cumhurbaşkanımızın talimatıyla aç ve açıkta kimse kalmayacak. Bunun için gayret ediyoruz ve gayret edeceğiz. Allah’ın izniyle -her zaman ifade ettiğimiz gibi- süreci en az hasarla atlatacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Biz bu süreçte birlik ve dayanışmaya önem veriyoruz. Hemşehrilerimizin bu süreçte göstermiş oldukları gayrete de teşekkür ediyoruz. Kahramanmaraşlı hemşehrilerimize tekrar şunu söylemek istiyorum: Evinizde kalın! Çünkü sağlık otoriterlerinin ifade ettiği gibi, bu salgından korunmanın tek kuralı fiziki mesafeye, sosyal izolasyona uymak ve evde kalmaktır. Virüsle mücadelenin en etkili yolu olarak şimdilik bu görünüyor. Hemşehrilerimize kurallara uymak noktasında göstermiş oldukları hassasiyetten dolayı teşekkür ediyorum. Bundan sonra da onlardan aynı duyarlılığı beklediğimizi ifade etmek istiyorum” dedi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.