Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu'na Fahri Doktora Ünavnı Verdi

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu'na Fahri Doktora Ünavnı Verdi

Üniversitemiz Senatosu Tarafından TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’na Fahri Doktora Unvanı Verildi

TOBB BAŞKANI HİSARCIKLIOĞLU'NA FAHRİ DOKTORAÜNVANI
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Senatosu tarafından Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’na 2001 yılından itibaren başarılı bir şekilde yürüttüğü TOBB Başkanlığı süresince ülkemizin uluslararası arenada temsiline, Türk ekonomisinin vizyon kazanmasına, uluslararası alanda ekonomimizin can damarı işletmelerin karşılaştıkları sorunların çözümüne, iş dünyasının insan kaynakları kalitesini arttırmasına ve ülkemiz eğitiminin gelişimine katkılarından dolayı, işletme alanında “Fahri Doktor” unvanı verildi.
KSÜ Cahit Zarifoğlu Konferans Salonunda gerçekleştirilen Girişimcilik ve Liderlik Konferansı ve Fahri Doktora Tevdi Töreninin açılış konuşmasını Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç yaptı.
Hisarcıklıoğlu’nu Kahramanmaraş’ta görmekten duyduğu sevinci dile getiren Milletvekili Kılıç, “Fahri doktora unvanını şehrimizin beyni, gözbebeği Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitemizden almanız da bizleri ayrıca mutlu etti. Çünkü biz biliyoruz ki bir üniversitede okumak veya o üniversiteden diploma almak, doktora almak aynı zamanda bir hemşerilik hakkı da doğuruyor. Şu andan itibaren biz sizi Kahraman şehrimizin bir hemşerisi, hemşerimiz olarak kabul ediyoruz. Lütfen siz de bunu kabul buyurun.” diye konuştu.
Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can ise TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nu şehrimizde ve üniversitemizde ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek konuşmasına başladı.
İnsanların sağlıklı, mutlu ve müreffeh olmasında, ekonomik ve sosyal göstergelerin iyileşmesinde sanayi ve ticaret alanındaki gelişmelerin önemli bir katkı ve değer oluşturduğuna dikkat çeken Rektör Can, 1 milyon 500 bin üye ve 365 oda ve borsanın bağlı bulunduğu TOBB’un ve TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’nun bu noktadaki çabalarına bütün toplumun şahit olduğunu ifade etti.
Üniversite olarak şehrimizdeki meslek odaları ve borsalarla yani dolaylı olarak TOBB’la yakın işbirliği içerisinde olduklarını belirten Rektör Can, “Hepimiz Türkiye için,  hepimiz aziz milletimiz için çabalıyoruz. Ve bu millete hizmetin ibadet olduğuna inanıyoruz.” şeklinde konuştu.  
KSÜ Senatosu olarak oybirliğiyle TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’na fahri doktora payesi verme kararı aldıklarını belirten Rektör Can, üniversitemize teşrifleri için TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’na ve programa katılım sağlayan herkese teşekkürlerini sundu.
Açılış konuşmalarının ardından KSÜ Senatosunun TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’na fahri doktora unvanı verilmesine ilişkin 18.10.2019 tarih ve 2019/16 sayılı kararı okundu. Kararın okunmasının ardından Rektör Prof. Dr. Niyazi Can tarafından TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’na akademik biniş giydirilerek fahri doktora diploması takdim edildi.
Diploma takdiminin ardından TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu “Girişimcilik ve Liderlik” konulu konferans sunumunu gerçekleştirdi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.