Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Radyosu Yayın Hayatına Resmen Başladı

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Radyosu Yayın Hayatına Resmen Başladı

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) bünyesinde kurulan Radyo KSÜ, Rektör Prof. Dr. Niyazi Can’ın katılımıyla gerçekleştirilen açılış özel programıyla yayın hayatına başladı.

 RADYO KSÜ DİNLEYİCİLERİ İLE BULUŞTU

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) bünyesinde kurulan Radyo KSÜ, Rektör Prof. Dr. Niyazi Can’ın katılımıyla gerçekleştirilen açılış özel programıyla yayın hayatına başladı.
Avşar Yerleşkesi Radyo KSÜ stüdyosu, Rektör Prof. Dr. Niyazi Can, Rektör Yardımcıları, üniversite protokolü, Radyo KSÜ Genel Koordinatörü Dr. Öğretim Üyesi Hasan Badem, Radyo KSÜ gönüllü çalışanları, üniversite personeli ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirilen törenle açıldı.
Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından Radyo KSÜ stüdyolarını gezen Rektör Can, Genel Koordinatör Badem’den Radyo KSÜ’de yürütülecek faaliyetlere ilişkin bilgi aldı.
Rektör Can daha sonra Radyo KSÜ açılış özel programına katılarak program sunucuları Öğr. Gör. Alper Şakalar ve Öğr. Gör. Nazan Erdaş’ın sorularını cevaplandırdı.
İnternet üzerinden dünyanın her yerinden takip edilen Radyo KSÜ’nün üniversitemize hayırlı olması temennisiyle konuşmasına başlayan Rektör Prof. Dr. Niyazi Can, Radyo KSÜ’nün 3 aylık yoğun altyapı ve hazırlık çalışmalarının ardından yayın hayatına başladığını belirterek emeği geçen herkese teşekkür etti.
Üniversitenin geçmişinde radyo adına birkaç girişimin olduğunu hatırlatan Rektör Can, amaçlarının bu hizmeti sürdürülebilir hale getirmek olduğunu belirtti. Kurulduğu ilk günden bugüne kadar üniversiteye katkı sağlayan herkese teşekkürlerini ifade eden Rektör Can, “Radyo KSÜ, güçlü bir ekip çalışmasını ürünü. Üniversitemizin mevcut iletişim kanallarına ek olarak Radyo KSÜ sağlıklı iletişim, haberleşme ve bilgilendirme imkânı sağlayacak. Radyomuz ayrıca personel ve öğrencimizin potansiyel yeteneklerinin ortaya çıkarılmasında da önemli bir araç olacaktır.” diye konuştu.
Radyo KSÜ’nün bilgiyi temel alan bir yayın politikası izleyeceğini ifade eden Rektör Can, eğitim, bilim ve teknoloji alanında şehrin lokomotifi olan üniversitemizin radyoculuk alanında da örnek olmayı hedeflediğini söyledi.
Üniversitenin güncel durumu ve eğitim politikasına ilişkin soruları da cevaplandıran Rektör Can, eğitim bilimleri profesörü olarak Rektörlük görevine atandığı ilk günden itibaren eğitim alanındaki bilgi ve tecrübelerini yansıtmaya gayret ettiğini belirterek çağın gerekleri ve iş yaşamının beklentileri doğrultusunda uygulamalı eğitimi üniversitedeki bütün bölüm ve programları kapsayacak şekilde yaygınlaştırmayı hedeflediklerini ifade etti.
Türkiye’nin önde gelen üniversiteleri arasında kalıcı yer edinebilmek için KSÜ akademik ve idari kadrosunun büyük bir özveri ve azimle çalışmaya devam ettiğini belirten Rektör Can, bilim ve teknolojiyi üretime dönüştürerek şehir ve ülke ekonomisine katkı sağlamanın öncelikli hedefleri olduğunun altını çizdi.
Üniversite içerisinde ve şehirde kültür ve sanat faaliyetlerinin yaygınlaştırılması hususunda önemli etkinliklere imza attıklarını hatırlatan Rektör Can, üniversitemiz Avşar Yerleşkesinde önümüzdeki günlerde tamamlanacak kongre merkezinin faaliyete geçirilmesiyle bu alandaki etkinliklerin sayısının da artacağını söyledi.
Üniversite sınavlarına hazırlanan gençlere üniversite tercihinde dikkat etmeleri gereken hususlara ilişkin tavsiyelerde bulunan Rektör Can, Kahramanmaraş ve KSÜ’nün sunduğu imkânlar hakkında bilgiler verdi. Akdeniz’in incisi Kahramanmaraş’ın doğanın bütün güzelliklerini içerisinde barındıran huzurlu bir şehir olduğunu belirten Rektör Can, Kahramanmaraş’ın eğitim, bilim ve teknolojide lokomotifi olan KSÜ’nün genç, dinamik ve kaliteli bir kadroya sahip, bilim, teknoloji, sosyal, kültürel ve sportif altyapısı güçlü bir üniversite olduğunu vurguladı.
Kahramanmaraş’ın kurtuluşunun 100. yılı kutlamalarına ilişkin değerlendirmelerde de bulunan Rektör Can, “2019 yılı içerisinde 100. yıl kutlamaları kapsamında 50’den fazla etkinliğe imza attık ve diğer kurum ve kuruluşların bu kapsamdaki etkinliklerine destek verdik. 12 Şubat’ta Milli Mücadelemizin 100. yılını Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan’ın teşrifleriyle coşku ile kutladık. 100. yıl kutlamaları kapsamındaki faaliyetlerimiz 2020 yılında da aynı yoğunlukta devam edecek.  Mili mücadele ruhunu yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak hepimizin ortak görevi ve idealidir.” şeklinde konuştu.
Rektör Can konuşmasını Radyo KSÜ’nün üniversitemiz, şehrimiz ve ülkemize faydalı olması ve güzel işlerin ortaya koyulmasına vesile olması temennisiyle tamamladı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.