Esnaftan Başkan Güngör’e Teşekkür

Esnaftan Başkan Güngör’e Teşekkür

Büyükşehir Belediyesi’nin pandemi sürecinde esnafa önemli destek sağladığını belirten Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ahmet Kuybu;

“Başkanımız esnafın yanında. Destekleri için Büyükşehir Belediye Başkanımız Hayrettin Güngör’e teşekkür ediyorum” dedi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Koronavirüs pandemisiyle mücadelede çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Sosyal yardımların yanı sıra Büyükşehir Belediyesi şehir esnafına da destek oluyor. Bu kapsamda sürecin başladığı ilk günlerde Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, 25 Milyon TL’lik esnaf ödemesinin gerçekleştirildiğini açıklamıştı. Ardından Büyükşehir Belediyesi, sosyal mesafe kuralları ve sokağa çıkma yasakları ile işleri azalan özel halk otobüslerine yönelik tedbir paketini açıkladı. Esnaf odası ile de istişare eden Büyükşehir, merkezde 348 araca 1.700 TL, Afşin ve Elbistan ilçelerinde ise araç başına 1500 TL ödeme yapılacağını duyurdu.

Kapalı İş Yerlerinden Kira Alınmıyor

KASKİ’nin de kapalı iş yerlerine fatura oluşturmadığı bu süreçte açık iş yerlerine ise kıyasen yüzde 50 daha düşük fatura düzenleniyor. Büyükşehir Belediyesi mülkiyetindeki işyerlerinde ise salgın süresince kapalı olanlardan kira alınmazken, açık olanlardan ise kira bedellerinin yarısı alınıyor. Süreç boyunca yerel yönetimlere örnek çalışmalar gerçekleştiren Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’ne esnaf odalarından da teşekkür geldi. Kahramanmaraş Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ahmet Kuybu ile Özel Halk Otobüsçüler ve Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı Mustafa Baltacı, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’e teşekkür etti.

Başkanımız Esnafın Yanında

Ahmet Kuybu, “Büyükşehir Belediye Başkanımızla esnafımıza yönelik yapılabilecek çalışmalarla ilgili sürekli irtibat halindeyiz. Büyükşehir Belediye Başkanımız esnafın yanında. Pandemi sürecinde Büyükşehir belediyemiz dükkânı kapalı olan esnaflarımızdan kira almayı bıraktı ve dükkânı açık ama iş yapamayan esnafımızın kirasını ise %50 düşürdü. Büyükşehir Belediye Başkanımız Hayrettin Güngör’e bu yardımından dolayı hem esnaflarım adına hem kendi adıma çok teşekkür ediyorum. Başkanımızın esnaflarımıza tanıdığı bu imkanlar bu zor süreçte esnaflara tanınmış olan en büyük destektir. Umarım bu zor süreçleri hep birlikte yeneceğiz. ” diye konuştu.

Esnaftan Güngör’e Teşekkür

Özel Halk Otobüsçüler ve Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı Mustafa Baltacı ise, “Özel halk otobüsleri esnafı olarak kamu hizmet veriyoruz. Bu süreç içerisinde de yolcularımız önemli ölçüde azaldı. Bu noktada oluşan mağduriyeti çözmek için Büyükşehir Belediyesi ile sürekli iletişim halindeyiz. Başkanımız Hayrettin Güngör bize destek olacağını ifade etti. Bu kapsamda da esnafımıza yönelik güzel bir gelişme oldu, Büyükşehir Belediyemiz esnafımıza maddi destek sağlayacak. Tüm esnafımız adına Büyükşehir Belediye Başkanımız Hayrettin Güngör’e çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.