DİYANETSEN:’’BU DİZİ YAYINLANMAMALI’’

DİYANETSEN:’’BU DİZİ YAYINLANMAMALI’’

Diyanet-Sen Kahramanmaraş Şube Başkanı Şevket Bozdoğan, Netflix’de yayınlanacak olan Aşk 101 isimli filmin Türk örf ve adetlerine uymadığını belirterek, “Ya bu bataklığı kurutun ya da bu alçaklığı yapmaya çalışanlara dur, deyin” dedi.

Netflix’in Türk yapımı yeni dizisi ‘Aşk 101’, henüz yayınlanmadan birçok eleştirinin odağı oldu. Dizide eşcinsel bir karakterin olduğu söylentileri Diyanet-Sen Kahramanmaraş Şube Başkanı Şevket Bozdoğan’ın da tepkisi çekti. Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan Şevket Bozdoğan, 24 Nisan’da yayınlanmaya başlayacak dizi hakkında Twitter’da “netflixadamol” başlığıyla bir kampanya başlatıldığını belirtti.

“Love101netflix” adlı kullanıcı tarafından “Bizler renkli gökkuşağı altındaki karanlık insanlarız! Osman?” şeklinde gökkuşağı emojisi ile yapılan bir paylaşımı hatırlatan Bozdoğan, dizide LGBT propagandasının yapıldığını iddia etti.

Başkan Bozdoğan konuyla ilgili yaptığı açıklamasında; “Geçmişten bugüne toplumun değer yargılarına saldıran, isimler üzerinden dini karalamaya çalışan birçok çalışmaya şahit olduk. Bugün sosyal medya üzerinden 1,5 milyon üyeye sahip olan Netflix'in Türkiye bölümlerinde edep ve haya da örnek gösterilen bir halifenin, dünyaya ahlak ve vicdan dersi veren bir milletin ismi olan Osman kullanılmakta. Osman bir ahlak biçimi olduğu halde, ahlaksız bir yapılanma olan LGBT düşüncesi ile ilişkilendirilmesi rastlantı değildir. Osman bir vicdan olduğu halde, birçok millete altı yüzyıl hükmettiği halde Amerika ve Yahudi menşeli bir firma tarafından gündeme sokulması karakterler üzerinden kin kusulmasına, isimler üzerinden milletlerin ahlaki yapılarının hedef alındığını göstermekte. Uzun zamandan beri toplumların Avrupalılaşma adı altında, çağdaşlık zokası yuttuğu malum. Çağdaşlık bize ait olmayan, bizden hiç olmayan manevi duruşları kendi kitaplarına dahi uymayan bir bozulmuşluğa eşlik ettiriliyoruz. Ülkemizde özellikle Ramazan ayını hedef alarak gündeme getirilen bu çirkefliğin devlet kademeleri tarafından takip edilmesi, sosyal medya kanunlarının toplumun ahlak yapısına göre duyarlı olması elzemdir" diye konuştu.

“BU ALÇAKLIĞI YAPMAYA ÇALIŞANLARA DUR DEYİN”

Bozdoğan;“Televizyonlarla evlerimize kadar sokulan çirkeflik sosyal medya yoluyla hedef kitlesini geliştirmektedir” diyen Bozdoğan, “Parasını vererek üyelik yapılıyor, isteyen seyreder, isteyen seyretmez yaklaşımlarını hiçbir surette kabul etmiyoruz. Atimizi, ahlak abilerimizi hedef alarak malzeme yapmaya kalkışanlara orada dur diyoruz. Sizler istediğinizi seyretmekle serbest olabilirsiniz, fakat değerlerimize saldırıp, ramazan gibi bir ayda hakaretvari bir saldırıya bu ülkede kalkışamazsınız. Değerlerimizin baş aktörleri olan 'Osman' ismini kendi iğrenç bakış açınıza alet edemezsiniz. Şubemiz olarak devletimizden acil istirhamımız şudur; Sosyal medyanın iğrenç bir bataklık olduğunu kendileri de görmektedir. Ya bu bataklığı kurutun, ya da bu alçaklığı yapmaya çalışanlara dur deyin" şeklinde konuştu.

“ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYMALI VE BUNLARA MANİ OLMALIYIZ”

‘’Ramazan ayımızda Meleklerin Hayâ ettiği Hz. Osman (ra) nın ismini kullanarak, Müslümanların başına musibetlerin yağdığı bu zamanda dinimize hakaret edenlere, gençliği ahlaksız hale getirmek isteyenlere sessiz kalmayalım. Bir Müslüman, bana ne ,diyemez. Hadis-i Şerif’te buyrulduğu üzere: “Bir kötülük gördüğünüz zaman elinizle, gücünüz yetmezse dilinizle, ona da gücünüz yetmezse kalben buğz ediniz.’’ (Müslim, İman 78; Tirmizi, Fiten 11)

Elimizi taşın altına koymamız ve bunlara mani olmamız gerekir. Şikâyet etmek için RTÜK şikâyet hattı 444 1 178 i arayalım. Ve operatöre bağladıklarında şunları söyleyelim:  “ 24 Nisan’da Netflixte Yayınlanacak olan’’ Aşk 101’’ dizisinin toplumsal ahlaka uygun olmadığı ve eşcinsellik konusunu işlediği için bu dizinin yayınlanmasını istemiyoruz. Şikâyetçiyim.”

İhmal etmeyelim. Bu yazıyı da elimizden geldiği kadar diğer Müslüman kardeşlerimize gönderelim ki bu dizi yayınlanmasın’’ dedi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.