''Çınar Konağı'' Misafirlerini Olağanüstü Önlemlerle Koruyor

''Çınar Konağı'' Misafirlerini Olağanüstü Önlemlerle Koruyor

Kahramanmaraş’ta yaşlı ve ağır engelli bakım merkezi olarak faaliyet gösteren Çınar Konağı Bakım Merkezi, bünyesinde konaklama yapan misafirlerinin sağlığı için olağanüstü önlemler aldı.

Korona Virüs sürecinde ziyaretçi kabul etmeyen kurum, misafirlerinin sağlığı için, olası bir üzücü olaya yer vermemek için personelleriyle birlikte yatılı durumdaki çalışma sistemine devam ediyor.

Yaklaşık 3 yıl önce açılarak Kahramanmaraş’ta büyük bir açığı kapatan Çınar Konağı Bakım Merkezi, Korana Virüs sürecinde önlemlerini artırdı. Yaklaşık 3 aydır hasta girişinin olmadığı Bakım Merkezinde personeller de olağanüstü tedbirlerden geçirilirken, Bakım Merkezinde kalan misafirlerle ilgili alınan tedbirler üst seviyeye çıktı.

Kahramanmaraş’ta misafirlerinin huzur, refah ve sağlığı açısından en çok tercih edilen merkezlerden biri haline gelen, modern tıbbın tüm gereklerini eksiksiz olarak yerine getirerek yaşam boyunca sağlık hizmeti sunmayı hedefleyen Bakım Merkezinin periyodik şekilde dezenfekte edildiği bildirildi.

Bakım merkezinde alınan yoğun önlemlerle ilgili bilgi veren Çınar Konağı Bakım Merkezi Müdürü Lütfi Köse; “Merkezimiz öncelikle büyük özenle en ayrıntısına kadar düşünülmüş, alanında uzmanların ışığında iyi bir yaşam alanı olarak sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sunmayı amaçlamaktadır. Modern ferah odalarımızda her türlü gereksinimler, profesyonel sertifikalı bakıcılar ve hemşireler tarafından karşılanıyor” dedi.

Korona Virüs tedbirleri kapsamında ise misafirlerinin sağlığını her şeyin üstünde tuttuklarını belirten Köse “Korona Virüsün sadece Türkiye’de değil Çin’de ismi duyulmaya başladıktan sonra önlemlerle ilgili planlarımızı oluşturduk. Virüs sürecinde şuana kadar merkezimize hasta almadık. Ziyaretçi akışını hemen durdurduk. Yaklaşık 5 aydan bu yana merkezimiz izole kurallarının tamamına uygun hareket ediyor. Hem bakımını üstlendiğimiz misafirlerimiz hem de çalışanlarımızın sağlığı açısından Kahramanmaraş Valiliğimizin de onayı ile personelimizin evlerine gitme işini durdurduk ve merkezimizde yatılı sisteme geçtik” dedi.

Bakım merkezinde yapılan tüm faaliyet ve çalışmaların Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı ilgili birimler tarafından ani kontrollerle denetildiğini de anımsatan Çınar Konağı Bakım Merkezi Müdürü Lütfi Köse  “Merkezimizde konaklayan misafirlerimizi, dış etkenlerden gelecek her türlü tehlikeye karşı korurken, onların zamanlarının neşeli geçmesi için de elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Korona Virüs sürecinde sağlık bakanlığımızın belirlediği tüm kriterleri harfiyen yerine getirip üzerine de çıkıyoruz” diye konuştu.

Bakım merkezinin her bir noktasını gerekli önlemleri aldıktan sonra periyodik bir şekilde sık sık dezenfekte edildiğine de vurgu yapan Köse şöyle konuştu; “Binamızın iç ve dış tüm yaşam alanlarını sık sık dezenfekte ediyoruz. Merkezimize bu olağanüstü süreçte ziyaretçi kabul etmiyoruz. Fakat acil bir durum olduğunda ise önce ateşini ölçüp, koruyucu kıyafet giydirip galoş, bone, maske ve eldiven takmasını istiyoruz. Misafirlerimizin yakınlarının gönülleri rahat olsun, hastalarımızı alanlarında uzman ekip arkadaşlarımızla birlikte en iyi şekilde ağırlamaya çalışıyoruz. Bu süreçte mutfağımız da ise tek kullanımlık kullan-at şeklinde materyaller kullanıyoruz” diye konuştu.

Bakım Merkezinin aldığı olağanüstü önlemler en çok hasta yakınlarının içini ferahlattı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.