CHP’li Öztunç, “Zehir soluyan Kahramanmaraş’a teşvik yolu çok görüldü”

CHP’li Öztunç, “Zehir soluyan Kahramanmaraş’a teşvik yolu çok görüldü”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç,  Cumhurbaşkanı tarafından ilan edilen teşvik uygulanacak iller listesinde Kahramanmaraş’ın yer almamasına tepki gösterdi.


 CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç,  Cumhurbaşkanı tarafından ilan edilen teşvik uygulanacak iller listesinde Kahramanmaraş’ın yer almamasına tepki göstererek, “Sanayileşmenin her türlü yükünü çeken, zehir solumak zorunda bırakılan Kahramanmaraş’ın teşvik listesine alınmaması büyük bir haksızlıktır. Kahramanmaraş halkı üvey evlat mı? Bu kararın derhal düzeltilmesini bekliyoruz” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç’un, “Yatırımlarda Devlet Yardımları Hakkında Karar” ile ilgili açıklaması şu şekilde;

 “İlçe bazlı teşviklerle ilgili olarak, Yatırımlarda Devlet Yardımları Hakkında Karar’da değişiklik yapılmasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı kararı geçtiğimiz günlerde Resmi Gazete ’de yayınlanarak yürürlüğe girmiştir. Bu çerçevede 53 ilden pek çok ilçe, ilçe bazlı teşvik kapsamına alınırken, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kahramanmaraş’ı ve ilçelerini, teşvik kapsamı dışında tutmuştur. Bu kararın ekonomik gerekçelerle alındığını söylemek mümkün değildir. Bu karar vicdani de değildir. Sanayileşmenin her türlü yükünü çeken, zaman zaman zehir solumak zorunda bırakılan Kahramanmaraş ve ilçelerinin teşvik kapsamı dışında tutulması büyük bir haksızlıktır. Ben sormak istiyorum, cefayı çeken Kahramanmaraş teşvik listesinde neden yok? Kahramanmaraş’a zehirli hava layık ama teşvik haram mı? Kahramanmaraş halkı üvey evlat mı? Kahramanmaraş’ın yeni fabrikalara, işsiz gezen gençlere yeni iş imkânı gerekli değil mi? Bu kararın gerekçesini tüm Kahramanmaraş’a halkı adına soruyorum. AKP’liler gelip bu kararın gerekçesini, dükkanını kapatmak zorunda kalan esnafa,  işsiz gezen gençlere anlatsınlar.  Teşvik kararı yeniden gözden geçirilmeli ve Kahramanmaraş’ın ilçeleri de bu kapsama mutlaka alınmalıdır. Kahramanmaraş’ın bu listeye eklenmesi, Türkiye ekonomisinin kaldıramayacağı bir yük değildir. Saraylara harcanan, israfa giden kaynakların yanında lafı bile edilemeyecek bir miktardır. Ülkemizin Kurtuluş mücadelesinde öncü olmuş Kahramanmaraş’ın ekonomik kurtuluş mücadelesinde de yerini alması mutlaka teşvik edilmelidir.”

 

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.