Çağlayancerit’e 30 Milyonluk Yatırım!

Çağlayancerit’e 30 Milyonluk Yatırım!

Çağlayancerit İlçesinde istişare ve değerlendirme toplantısında muhtarlarla bir araya gelen Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, ilçeye 30 milyon liralık yatırım öngördüklerini söyledi.

İstişare ve Değerlendirme Toplantısında ilk olarak söz alan Çağlayancerit Belediye Başkanı Hanifi Sarıaltun: “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Hayrettin Güngör, sorunları yerinde görmek ve sizlerle istişare ederek sorunlarınızı dinlemek üzere ilçemize teşrif etmişlerdir. Kendilerine ve ekibine teşekkür ediyorum. Çağlayancerit İlçemizin refah seviyesini yükseltmek ve daha güzel hizmetler yapabilmek adına Başkanımızla işbirliği içerisinde hareket ederek sorunların üstesinden gelmeye gayret ediyoruz” dedi.

Dünyada eşi ve benzeri yok

Daha sonra muhtarlara hitaben bir konuşma yapan Başkan Güngör, her bölgenin kendine has zenginlikleri olduğuna işaret ederek: “Çağlayancerit ilçemizin cevizi dünyada eşi ve benzeri bulunmayan bir ceviz. Biz de buradan hareketle Türk Patent Enstitüsü tarafından tescillenen Çağlayancerit Cevizini Avrupa Birliğine de tanıtalım ve patentini alalım diye harekete geçtik ve müracaatımızı yaptık. Böylelikle Çağlayancerit Cevizinin tanınırlığı daha da artacak ve bu da ilçemize ekonomik olarak bir dönüş sağlayacak. Cevizin yanı sıra Çağlayancerit ilçemizin kirazı üzümü ve yaylaları da çok muhteşem. Ayrıca ilçemizde üretilen ceviz için bir de Ceviz İşleme ve Paketleme Tesisi kuruyoruz, hayırlı uğurlu olsun. İlçemizin tanıtımı ve gelişimi adına ilçe belediyemizle birlikte elbirliği içerisinde hareket ederek ilçemizin sahip olduğu zenginlikleri bütün dünyaya duyurma gayretinde olacağız” diye konuştu.

Çağlayancerit’e 30 kilometrelik yol

Büyükşehir Belediyesi olarak Çağlayancerit’e 30 milyonluk bir yatırım öngördüklerini kaydeden Başkan Güngör sözlerine şöyle devam etti: “Bizim öncelikli olarak hedefimiz yol, su kanalizasyon. Biraz önce her iki belediyemizin teknik heyetleri ile yaptığımız toplantıda Çağlayancerit İlçemizin yol ve su sorunu olduğunu tespit ettik. İlçemize ilk etapta 30 km’lik bir asfalt yol yapacağız. Yol çalışmaları konusunda da üç bölüme ayırdık. Ana yol, tali yol, mera ve arazi yolu şeklinde. Önceliğimiz anayollarımız, grup yollarımız olacak. Bunların tamamlanmasının ardından tali yollara da başlayacağız. Ama bir yerde eğer tali yol, o bölgenin zenginliğini ortaya çıkartma ve ekonomik olarak büyük bir katkı sağlayacak durumda ise ona da öncelik vereceğiz. Kuzey Çevre Yolumuzun geri kalan kısmının tamamlanması hususunda karayollarımızla görüşüyoruz. Bunu sağladığımız takdirde bir kısmı da burasını ilgilendiriyor ki Çağlayancerit ilçemize alternatif bir yol olarak ulaşım konusunda bir sıkıntı kalmayacak.”

Başkan Güngör, konuşmasının ardından muhtarlara söz hakkı vererek onların sorunlarını dinledi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.