Büyükşehir Belediyesi Vatandaşları Uyarıyor!

Büyükşehir Belediyesi Vatandaşları Uyarıyor!

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi korona virüs salgını kapsamında kullanılan kişisel hijyen malzeme atıkları konusunda vatandaşları uyardı.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin korona virüs salgını kapsamında vatandaşların bilinçlendirilmesine yönelik eğitici faaliyetleri devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı Atık Yönetimi Şube Müdürlüğü ekipleri kişisel hijyen malzeme atıklarının 72 saat muhafaza edildikten sonra çöpe atılması gerektiği ifade edildi.

Konu ile ilgili olarak Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada: “Korona virüs ile mücadele kapsamında maske, eldiven, tulum ve bone gibi tek kullanımlık kişisel hijyen malzeme atıklarının bertarafına 72 saat kuralı getirildi. İşyerlerinde kullanılan maske, eldiven, tulum gibi kişisel hijyen malzeme atıklarını, işyerlerinin bina giriş çıkışlarına ve ortak kullanım alanlarına yerleştirilecek olan biriktirme ekipmanlarına atılması gerekiyor. İşyerlerinde oluşan maske, eldiven, tulum gibi kişisel hijyen malzeme atıklarını geçici depolama alanlarında en az 72 saat beklettikten sonra evsel atık olarak diğer atıkların içerisine atılması sağlanmalıdır. Evlerde kullanılan kişisel hijyen malzemelerinin atıkları 2 torbaya iç içe konularak ağzı kapatılmalı ve en az 72 saat insan temasından uzak bir yerde bekletildikten sonra diğer evsel atıkların içerisine atılmalıdır” denilerek bilgi verildi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.