Başkan Kayış’tan 23 Nisan Mesajı

Başkan Kayış’tan 23 Nisan Mesajı

Kahramanmaraş Ülkü Ocakları Başkanı Hüseyin Kayış 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Nedeniyle bir mesaj yayınladı. Kayış mesajında;

“23 Nisan 1920 tarihi; büyük Türk Milletinin kendi geleceğini belirlediği, egemenliğin millet iradesine bırakıldığı, necip milletimizin bağımsızlığını tüm dünyaya haykırdığı, ezelden beri hür yaşayan milletimizin ebediyete kadar hür yaşayacağını bütün dünyaya ilan ettiği gündür.

Türk Milletinin tüm imkanları seferber ederek işgallere karşı dünyaya varlığını kanıtladığı, Devletimizin teminatı olan TBMM’nin açıldığı 23 Nisan günü, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından tüm dünya çocuklarına bayram olarak armağan edilmiştir.

‪Dünyada ilk ve tek çocuk bayramı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı Gazi Mustafa Kemal Atatürk, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza verdiği önemin ve duyduğu güvenin bir ifadesi olarak bu bayramı onlara armağan etmiştir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ifade ettiği gibi; Çocuklar geleceğimizin güvencesi, yaşama sevincimizdir. Bugünün çocuğunu yarının büyüğü olarak yetiştirmek hepimizin insanlık görevidir. Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendisinde kuvvet bulacaktır.

Türk çocuğu; önündeki en büyük tehlikenin milli kimlik ve manevi değerlerine yönelik olduğunun farkında olmalı, maneviyatını ve milli ruhunu asla kaybetmemelidir. Çocuklarımız tarih ve kültür bağlarından koparılmamalı; sağlam vücut, işlek zeka ve temiz yürekli yetiştirilmelidir.

‪Çocuklarımızın ithal düşüncelere ihtiyacı yoktur. Türk çocuğu; Oğuz Kağan’ın dualarında kendini bulacak, Bilge Kağan’a kulak verdiğinde titreyip kendine dönecek, Şeyh Edebali’nin nasihatiyle geleceğe sağlam basacak ve Atatürk’ün Gençliğe hitabesinden kendine vazife çıkartacaktır.

‪Asil Türk Balalarının damarlarındaki asil kandan alacağı kudretle; Türkiye’yi bugünlere getiren kahraman ecdatlarının izinden gideceğine, ülkemizin huzuru, refahı ve gelişmesi için zorluklar karşısında azimle mücadele vererek ‘temeli sağlam binalar’ olacağına inancımız tamdır.

‪Bu duygu ve düşüncelerle 23 Nisan 1920’de TBMM’nin açılışında emeği geçen kahramanlarımızı rahmet ve minnetle anıyor, bağımsızlığın ve milli egemenliğin sembolü olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 100. Yıl dönümünü ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum” dedi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.