Başkan Güngör’den Ekinözü Belediyesine ziyaret

Başkan Güngör’den Ekinözü Belediyesine ziyaret

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Ekinözü Belediyesini ziyaret ederek bilgi alışverişinde bulundu.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör ve ekibini, sıcak bir ilgiyle karşılayan Ekinözü İlçe Belediye Başkanı Bilal Eker, bilgi alış verişi esnasında yaptığı kısa konuşmada; “Türkiye’de ve dünyada görülen koronavirüs tehlikesine karşı Ekinözü’nde de mücadelemiz devam ediyor. Şükürler olsun bir vakıamız yoktur. Emniyet amirimizle, Kaymakam beyle birlikte salgına karşı mücadele ettik. Çalışmalarımız arasında yer alan ilaçlamalar devam etmektedir. Büyükşehir Başkanımızın sayesinde 500 gıda paketi dağıtımı yaptık. İkinci bir konuya da gelince, şu anda Büyükşehir Belediyemizin Orta İçmeler’imizdeyapmış olduğu Kültür ve Turizm Sağlık Merkezi’mizin ilk aşaması bitti. Allah izin verirse, önümüzdeki sezonda bütünüyle bitirmeye çalışacağız. Bunun da Büyükşehir Belediye Başkanımızın sayesinde olduğunu belirtmek isterim. Aşağı İçmeler’de bizim otelimiz vardı, atıl durumdaydı. Büyükşehir Belediye’mize rica ettik, sağ olsunlar, kabul ettiler, bu oteli yıktık ve yerine yeni, modern bir otel yapıyoruz. 15 gün içinde yeni otelimiz de hizmete açılacak. Bütün bu çalışmalardan dolayı teşekkür ediyor, hepinize muhabbetlerimi sunuyorum.” dedi.

‘’Üstat Abdurrahim Karakoç’un memleketi’’

Bilal Eker’in verdiği bilgilerden sonra söz alan, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, bir buçuk yıl önce meclis üyeleri, ilçe belediyeleri, mahalle muhtarları ve sivil toplum kuruluşlarıyla gerçekleştirilen toplantılar, bilgi alış verişleri neticesinde hazırlanan ihtiyaç listesi ve eylem planını hatırlattığı konuşmasında “Bugün şirin ilçemiz Ekinözü’ndeyiz. Burası tabi çok önemli şairlerimizden, yazarlarımızdan üstat Abdurrahim Karakoç’un da memleketi. Bu vesileyle onu da rahmetle, minnetle anıyoruz.Büyükşehir Belediyesi olarak bu sorumluluğu üstlendikten sonra yoğun bir şekilde belediye başkanlarımız ve meclis üyelerimiz öncelikli olmak üzere toplantılar gerçekleştirdik. Bu toplantılarda şehrimizin bütün ihtiyaçlarını ortaya koyduk. Toplantılar hemşehrilerimiz, parti teşkilatımız, kadın kolları, sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla gerçekleştirildi. İhtiyaç listelerini belirledikten sonra eylem planına geçiş yapıldı. Her bir çalışma için, ayrı birer eylem planı yaptık. Belediye başkanlarımız ve çalışma arkadaşlarımla işbirliği içerisinde bunları yürütmeye çalışıyoruz. Tabi bir, bir buçuk yıl süre içerisinde seçim, akabinde yoğun bir program, kış ve sonrasında dünyayı ve ülkemizi derinden etkileyen pandemi süreci derken bugüne geldik. 1 Haziran’la itibaren normalleşme sürecine girdik. İnşallah daha iyi günlere kavuşacağız. Bu süreci de inşallah atlatacağımıza inanıyoruz. Normalleşme sürecine girmemiz, bizi rehavete düşürmesin. Hükümetimiz, Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu tarafından alınmış olan sağlık tedbirlerine uymamız gerekiyor.” dedi.

11 ilçede değerlendirme toplantısı yapılacak

Normalleşme sürecinin, covid-19 salgınıyla mücadelenin farklı bir safhası olduğuna dair uyarıcı bilgiler verdikten sonra Başkan Güngör, basın toplantısının içeriğine geçerek; “Arkadaşlarımızla yapmış olduğumuz program çerçevesinde bu ay sonuna kadar -bir aksilik olmazsa- 11 ilçemizde istişare ve değerlendirme toplantısı yapacağız. Bugün ilkini Ekinözü’nde gerçekleştiriyoruz. Burada muhtarlarımız, meclis üyelerimiz ve iki parti teşkilatımızla istişare yaparak bir buçuk yıllık çalışma sürecini, yeni ihtiyaçları, talepleri, hemşehrilerimizin beklentilerini ve projelerimizin durumunu değerlendireceğiz. Bugün buradaki programımız; hem bizim hem de Ekinözü İlçe belediyesinin teknik ekipleri bir araya gelerek ihtiyaçlara dair değerlendirme toplantısı yapacağız. Genel Sekreterim, Genel Müdürüm, Fen İşleri Dairesi Başkanımız, Fen İşleri ve İmardan Sorumlu Genel Sekreter Yardımcım, Muhtarlık Daire Başkanımız, Muhtarlık Şube Müdürümüz ve ilçelerimizin durumuna göre genel müdür ve daire başkanlarımız bize eşlik ediyorlar. Sahayı görme, sahadaki yatırımlarımızı koordine etme ve mahallinde inceleme gibi çalışmaların çalışmalarımıza çok ciddi katkıları olacaktır. Buradaki programdan sonra Alan Gezimiz olacak, saat 14:00 gibi de meclis üyelerimiz ve mahalle muhtarlarımızla değerlendirme toplantımız olacak. İlçemize özgü geniş değerlendirmeyi orada yapacağız. Bu ziyaret ve toplantımızın Ekinözü ilçemiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Şuna inanıyoruz ki, büyükşehir belediyesinin başarısı ilçe belediyeleriyle koordinasyon içinde çalışmasına bağlıdır. İki belediyenin işbirliğine son derece önem veriyoruz. Bu manada belediye başkanlarım ve çalışma arkadaşlarıma yürekten teşekkür ediyorum.” ifadelerinde bulundu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.