Başkan Adayları Mevcut Başkanı Seçti!

Başkan Adayları Mevcut Başkanı Seçti!

İstanbul da faaliyet gösteren Kahramanmaraş ili Andırın ilçesi Andırınlılar Derneği Olağanüstü genel kurulunda yarışan iki başkan adayı, aday olmayan mevcut başkan Mehmet Güvercin’in listesini birlikte oluşturarak başkan seçti.

İstanbul Kâğıthane ilçesi Seyrantepe Mahallesinde faaliyet gösteren Kahramanmaraş ili Andırın ilçesi Andırınlılar Derneği 12 Temmuz 2020 tarihinde dernek merkezinde ( saat 14.00 - 15.00 ) yapılan Olağanüstü Genel Kurulunda 2 Başkan Adayı Ahmet Çam ve Muzaffer Yaşar seçim yarışına girdi. Derneğin mevcut başkanı Mehmet Güvercin iş yoğunluğu sebebiyle aday olmayacağını açıklamıştı.

“ Andırınlılar Derneği genel kurulunda Coranavirus Covid-19 salgını dolayısıyla Sosyal mesafe ve maske kurallarına birebir uyuldu. “

Divan başkanlığını Öcal Ünal yaptı. Derneğin onursal başkanı Avukat Ali Çanak Bey duygu yüklü birlik ve beraberlik konuşması sonrası Dernek Başkanlığına aday olduğunu açıklayan 2 Başkan Adayı Muzaffer Yaşar ve Ahmet Çam, aday olmayacağını açıklamış olsa da mevcut başkan Mehmet Güvercin beyin listesini birlikte oluşturma kararı aldı başkan adaylığından çekildi. Denetim ve faaliyet raporları oybirliği ile ibra edildi. Yapılan genel oylamasında Mehmet Güvercin yönetim kurulu listesi oybirliğiyle seçildi. Genel kurulda başkan adaylarının birlikte hareket etmesiyle birlik ve beraberlik örneği sergilendi.

Onursal başkan avukat Ali Çanak ve başkan adaylarının birlikte yönetim kararıyla Dernek başkanlığına seçilen Mehmet Güvercin kısa bir teşekkür konuşması yaptı. Başkan Güvercin konuşmasında birlikte hep beraber derneğimizi yöneteceğiz. Hamdi Çam başkanımızla Marka bir dernek olmayı başaran Andırınlılar Derneğimizi yeni yönetimimizle birlikte daha fazla marka değer kazanan ve İstanbul’daki tüm hemşehrilerimize ulaşılabilir bir dernek olmayı hedefleyeceğiz. Her bir Andırınlıyı derneğimiz çatısı altında buluşturacağız, dedi.

“ Çin Halk Cumhuriyeti Whuan kentinde ortaya çıkan ve dünya etkisi altında bırakan Coranavirus (Kovid-19) salgın hastalığına 4 hemşehrisini kaybeden vefat edenlerden 3’ü ise derneğin yönetim kadrolarında görev almış olduğu derneğimizdi. ”

İstanbul Andırınlılar Derneği 12.Genel Kurulunda Coranavirus salgınında vefat eden “Ahmet Tıraş, İsa Çıracı, Hilal Doğan ve Dursun Keten” dua, rahmet ve şükran duygularıyla yâd edildiler.

İstanbul Andırınlılar Derneği yeni yönetim kurulu listesi önümüzdeki günlerde yapılacak olan ilk yönetim kurulu toplantısı sonrası kamuoyuyla paylaşılacak.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.