Aras: “Hastalıkta Sağlıkta Eczacınız Yanınızda”

Aras: “Hastalıkta Sağlıkta Eczacınız Yanınızda”

14.Bölge Kahramanmaraş Eczacı Odası Başkanı Ecz. Bahtiyar Murat ARAS 14 Mayıs Bilimsel Eczacılık Haftasını kutlamak için bir mesaj yayınladı. Aras mesajında:

‘’Bilimsel Eczacılığın 181.yılına ulaştığımız bir 14 Mayıs’ı daha hep beraber coşkuyla kutluyoruz. Bu yılki 14 Mayıs şimdiye kadar yaşadıklarımızdan çok farklı şekilde devam etmektedir. Daha önce hiç yaşamadığımız ve şimdiye kadar ki bilinen tüm salgınlar içinde en geniş coğrafyayı etkileyen zorlu bir pandemi sürecinden geçiyoruz. Bilhassa gelişmiş ülkeler diye zikredilen batılı ülkelerde yaşanan büyük can kayıpları ve tedavi sürecinde yaşanan aksaklıklar böyle bir salgına maalesef dünyadaki hiçbir devletin tam olarak hazır olmadığı göstermiştir. Yaşanan bazı aksaklıklara rağmen güçlü sağlık alt yapısı ve yetişmiş insan gücüyle Türkiye Covid-19 ile yapılan mücadele en başarılı ülkelerden biri olmuştur. Bu başarıda en büyük pay fedakârca görev yapan sağlık çalışanlarımızındır. Dört milyondan fazla insanı etkileyen ve üç yüz bine yakın insanın hayatına mal olan bu salgınla mücadele hayatını kaybeden tüm sağlık çalışanlarını rahmetle ve minnetle anıyoruz.

Birinci basamak sağlık kuruluşu olan eczanelerimiz de pandeminin başladığı ilk günden bu yana özveriyle görevlerini yapmaya devam etmişlerdir. Eczacılarımız ve teknisyenlerimiz çok büyük risk altında çalışmalarına rağmen, halkımızın ilaç ve sağlık danışmanlığı hizmetinde hiçbir aksaklık yaşanmamıştır. Kronik hastalarımızın ilaçları günü gününe takip edilip, hastalarımıza gerekli uyarılar yapılmıştır. 65 yaş üstü vatandaşlarımızın evlerine kadar ilaç hizmeti sağlanmıştır. Suriye mülteci çadırında kalan sığınmacıların ilaç ihtiyaçları aralıksız temin edilmiştir. Ayrıca bize belli bir iş yükü getirse de 302 eczanemizden halkımızın sağlığı için yaklaşık 2 Milyon maske vatandaşımıza ücretsiz olarak dağıtılmıştır. Bununla birlikte pandemi hastanelerinde görev yapan meslektaşlarımız bu hastalığa yakalanan tüm vatandaşlarımızın ilaçlarını yakından takip etmiş ve tedavilerine büyük katkı sağlamışlardır.

Tüm bu zorlu koşullara rağmen, halkımıza sağlık hizmeti sunmak gibi çok kutsal bir görevi yapmanın huzur ve mutluluğu içinde olan tüm meslektaşlarıma sonsuz teşekkürler ediyor, 14 Mayıs Eczacılık Gününü kutluyorum’’ dedi. 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.