AFAD 4 Alandan Yeni Memur Alımı! Başvuruları Pazartesi Başlıyor!

AFAD 4 Alandan Yeni Memur Alımı! Başvuruları Pazartesi Başlıyor!

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı AFAD personel alımı başvuruları alınacak. AFAD’da güncel ve yeni personel alımına başvurular bu Pazartesi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı “AFAD” tarafından KADROLU memur alımı başvuruları alınacak. AFAD’a 1afet ve acil durum yönetimi uzman yardımcısı1 alımı ile 1afet ve acil durum yönetimi denetçi yardımcısı1 alımı başvuru şartları ve tüm detaylar bu yazımızda yer alıyor.

Kamu personel alımı başvuru şartları

Adayların devlet memurları kanununda yer alan şartları taşıması, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, askerlikle ilişiği olmaması, 35 yaşını doldurmamış olması, Türkiye’nin her yerinde görev yapmaya ve her türlü vasıta ile seyahat etmeye elverişli olması gerekmektedir. Adayların ayrıca görevin devamlı olarak yapılmasına engel bir sağlık problemi olmaması ile KPSS’den en az 70 alması gerekiyor.

Güncel memur alımı alanları ve nitelikleri nelerdir?

3 kontenjanlık alana başvuru Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi alanında olacak. Üniversitelerin en az dört yıllık lisans eğitimi veren Kamu Yönetimi ile Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi öğrenim dallarından olacak.

2 kontenjanlık alana başvuru Hukuk alanında olacak. Üniversitelerin en az dört yıllık lisans eğitimi veren Hukuk öğrenim dalından olacak.

3 kontenjanlık alana başvuru Maliye alanında olacak. Üniversitelerin en az dört yıllık lisans eğitimi veren Maliye öğrenim dalından olacak.

4 kontenjanlık alana başvuru İktisat, İşletme, Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Uluslararası İlişkiler, Maliye, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, 2 kadro Maliye, 2 kontenjanlık alana başvuru Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Uluslararası İlişkiler, 4 kontenjanlık alana başvuru iktisat, 3 kontenjanlık alana başvuru hukuk alanından yapılacak.

AFAD memur alımı başvuru tarihleri

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı memur alımı başvuruları 12 Şubat 2024 tarihi itibarıyla başlayacak. Adaylar 21 Şubat’a kadar başvurularını online olarak yapabileceklerdir.

AFAD memur alımı 8 kadro başvuru kılavuzu.

AFAD memur alımı 15 kadro başvuru kılavuzu.

Kaynak: Kamu Personeli Alımı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.