2023 Eğitim Vizyonuna Afşin Belediyesinden Tam Destek

2023 Eğitim Vizyonuna Afşin Belediyesinden Tam Destek

Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven, " Milli Eğitim Bakanlığının 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile iş birliği yaparak eğitime ve öğrencilere destek vermek İstedik."Dedi.

AFŞİN BELEDİYESİNDEN, 2023 EĞİTİM VİZYONUNA DESTEK
Afşin Belediyesi ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında '2023 Eğitim Vizyonuna Tam Destek' işbirliği protokolü imzalandı. 
Afşin Belediyesi başkanlık makamında gerçekleştirilen imza töreninde konuşan Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven, " Milli Eğitim Bakanlığının 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile iş birliği yaparak eğitime ve öğrencilere destek vermek istedik." dedi. 
2023 Eğitim Vizyonun bir paydaşı olmak istediklerini ifade eden Güven," 2023 Eğitim Vizyonuna destek vermek için Afşin Belediyesi ve Afşin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak yan yana geldik. Belediye olarak öğrencilerimize nasıl faydalı olabiliriz diye düşündük ve öğrencilerimizin yeni eğitim ve sınav sistemine yönelik hazırlanması konusunda katkıda bulunmak istedik. Öğrencilerimize yeni sınav sistemine göre mevcut durumları test edip ölçmeye ve her öğrencimizin yol haritası çizebilmesi amacıyla deneme sınavları desteğinde bulunmak istedik. Bu projenin üçayağından biri olan Afşin Belediyesi olarak ilçe milli eğitim müdürlüğümüz ve yayın eviyle birlikte geleceğimizin umudu olan gençlerimizin gelecek yıllarda girecekleri sınavlarda daha başarılı olmaları ve 2023 eğitim vizyonunda hedeflenen başarıya ulaşılması için Afşin olarak destek olmak istedik." diye konuştu. 
2023 eğitim vizyonuna destek adımını atan ilk ilçenin ve belediyenin Afşin olduğunu kaydeden Belediye Başkanı Güven, "Zengin bir medeniyet birikimini temsil eden, genç ve dinamik nüfusa sahip, geleceğe dair iddiaları olan ülkemizin hedeflerine ulaşması kaliteli bir eğitim öğretim sistemiyle buluşturmasına bağlıdır. 2023 eğitim vizyonumuzu da bu kapsamda çok önemsiyoruz. Türkiye genelinde de eğitim vizyonuna destek veren ilk ilçe biz olduk. Bu deneme çalışmayla her öğrencimizin bireysel başarısı tespit edilecek ve eksiklikleri tamamlanabilecek. Öğrencilerimize hayırlı uğurlu olsun. Öğrencilerimizin eğitim hayatlarını destekleyeceğiz." açıklamasında bulundu. Anlamlı bir projeye imza atıldığını ifade eden Afşin İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Mahir Turan, "İlçemizdeki tüm ilk ve ortaokul düzeyindeki öğrencilerimize imzaladığımız protokol çerçevesindeki deneme sınavlarını uygulayacağız. Bu testler, alışılmış deneme testleri gibi olmayacak. Testler, öğrencileri tanımaya yönelik sorular, eksikliklerini ortaya çıkaran soruları içerecek. Bu sayede öğrencilerimizin eksikliklerine yönelik çalışmalarda bulunabileceğiz. Afşin Belediye Başkanımız Mehmet Fatih Güven'e öğrencilerimize ve 2023 eğitim vizyonuna verdiği destekten dolayı teşekkür ediyorum" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.